WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başla

Materyal – Downloads

Burada geliştirdiğimiz materyalleri bulabilirsiniz. Atölyeleri kullanabilir, ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilir ve üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz. Bize geri bildirim bırakmak veya ayrımcılık karşıtı çalışmalarla ilgili deneyiminizi paylaşmak isterseniz, agb(at)ielev.k12.tr adresine bir e-posta gönderin.

Atölye ve proje günü kavramları başlangıçta Almanca olarak Demokrasi ve Cesaret Ağı ile işbirliği içinde geliştirildi. Bu çalışma ZIM olarak adlandırılıyor. ZIM, Almanca Ziel, İnhalt, Methode yani amaç, içerik ve metod kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Bir ZIM, atölyenin seyri, içeriği, hedefleri, kullanılan metodlar ve materyaller hakkında somut bir genel bakış sunar. ZIM, sürecin daha ayrıntılı olarak açıklandığı ekler ile tamamlanır. Türkçe atölyeler Ekim Akyıldız’ın desteği ile oluşturuldu.

Hier findet ihr das von uns erarbeitete Material zum Download. Gerne könnt ihr die Workshops nutzen, an eure Bedürfnisse anpassen und daran weiterarbeiten. Wenn ihr uns ein Feedback hinterlassen oder von euren Erfahrungen mit Anti-Diskriminierungsarbeit berichten wollt schreibt uns eine Mail an AGB(at)ielev.k12.tr.

Die Workshop- und Projekttagskonzepte wurden in Zusammenarbeit mit dem Netzwerk für Demokratie und Courage zunächst auf deutsch erarbeitet. Sie heißen ZIMs. ZIM steht dabei für Ziel, Inhalt und Methode. Ein ZIM gibt einen konkreten Überblick über den Verlauf des Workshops, die Inhalte, die Ziele, die angewendeten Methoden und Materialien. Die Anhänge, in denen das Vorgehen detaillierter beschrieben wird ergänzen das ZIM. Diese wurden in Zusammenarbeit mit Ekim Akyıldız erstellt.

%d blogcu bunu beğendi: